top of page

קצת עלינו

יקב בית אל

בין ההרים והגבעות של הרי בית אל, בלב ארץ ישראל התנכית, נפרשים הכרמים של יקב בית אל גולשים על פני הטרסות  בין עצי תאנה, רימון וזית.  היקב של משפחת מן הוא שילוב של תרבות יין עשירה ומורשת רוחנית היוצרים יינות נפלאים
הגדלים בפופולריות שלהם משנה לשנה.


בית אל היוותה מרכז יהודי, חקלאי ורוחני במשך אלפי שנים. הכרמים מסביב Estate ליקב בית אל, חמש דקות מהמקום בו חלם יעקב אבינו את החלום המשפיע עלינו עד היום. אז ממה התפרנסו תושבי בית אל בתקופת המלוכה בישראל? על כך יעידו אלפי הגתות החצובות בסלע ופזורות בכרמים ובחצרות הבתים. גתות משפחתיות אלו, מאפשרות ייצור של מאות אלפי ליטרים יין בשנה. היין יוצר באלול ותשרי ולעיתים גם חשוון, ואוחסן בכדי חרס במערות החצובות בסלע.

הכרמים שתולים בגובהה 850-910 מטר מעל פני הים, מבית אל, עמונה, אלון מורה, כפר תפוח, ועוד...המפיקים ענבים מאוד איכותיים בטעמים מרגשים הודות לברכת אלוקי ישראל. מזג האוויר הקריר בקיץ מלווה במשבי אוויר צח ונקי,  וערבי החורף, קרות עד כדי קפיאה, אדמת טרה רוסה...כל אלו יוצרים תנאים אופטימאליים להבשלה ארוכה ורמות טעמי פרי גבוהות בענבים. היין, הוא הדרך שלנו לשתף אתכם בחוויה ובסיפור המיוחד שנרקם במשך דורות של אהבה, משפחתיות, עבודת אדמה ויין, כאן גידלו אבותינו כרמים ושתו את יינם. תנאי ה terroir  משפיעים על עסיסיות הפרי, הצבע האדום בוהק, והטעמים ההופכים את שתית היין לחוויה רוחנית, נעימה ומרוממת.
החברים שתמכו וליוו את הלל ונינה מתחילת דרכם בשנת 1996 יכולים להעיד שהושקעו בכרמים וביקב הרבה חריצות, אהבת ה', דבקות בחזון הגאולה, לילות כימים ובכל מזג אוויר. בחסד ה' !  היום, היקב מעניק הרבה שמחה וגאווה לחברים שלנו, תמונות ווצאפ ופייסבוק של בקבוקים ממקומות שונים בעולם, מתנות למשפחה וחברים, הפצה ושיתופי גרופים...כולנו שותפים בגאווה בהצלחת הכרמים והיינות של יקב בית אל, ארץ זבת חלב ודבש!
יקב בית אל מגדל ומיצר סוגי יין טעימים ומגוונים, קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, מרסלן, מלבק, פטיט ורדו וקריניאן כל חלקת כרם מטופחת בקפידה. הלל וישראל-מאיר מן, היינן והכורם, דיללו את כמות הפרי כך שכוח הגפן מושקע בשני בקבוקים עד שלושה וחצי בקבוקים לעץ בלבד, תסיסה ארוכה עם הקליפות, עשרים חודש התיישנות באלון צרפתי חדש! במטרה לנצל את איכות הטרואר ולהגיש לכולנו יין ברמה בין לאומית, בטעם, בריח ובכשרות מהודרת.
Cheers

משפחת מן

כאן עובדים

מימין לשמאל: שלוםדוד, הלל וישראל
בסיום יום בציר מלא סיפוק ושמחה, מאחוריהם עץ האלון העתיק בפסגת יעקב
הלל, נינה, שלוםדוד וישראל, משפחת מן אוהבים ללמוד, לעבוד ולתת שירות.
הלל למד חקלאות, מומחה לגידול איכות ומיישם שיטות לשליטה בצימוח נקי ובריא, נינה למדה מנהל עסקים, מחשבים ומדעים, שלוםדוד למד כימיה ופקחות מזיקים, ומגדל את הקברנה פרנק שלנו, וישראל מנהל את הכרמים והיקב.
המטרה שלנו היא ללמוד את הטעם של הלקוחות שלנו, לגדל יינות עוצמתיים בצבע, ארומות וטעם
ולהגיש לכם יין שתמיד תהינו ממנו, לחיים

DSC_4853 (5).jpg
כרמים פרי.png

רק הענבים האיכותיים ביותר

bottom of page